AGC podpořila stavbu formule Eliška

Personální ředitel AGC Automotive Czech Tomáš Brokeš na odhalení formule Eliška studentů TUL.
  •  

Přední evropský výrobce autoskel AGC Automotive Czech podpořil sestrojení studentské formule Technické univerzity v Liberci.
Na začátku srpna se s ní zúčastní mezinárodních závodů studentských formulí na polygonu v Mostě.  Chudeřická sklárna chce finančním darem ve výši 20 000 korun podpořit mladé technické talenty. Technické vzdělávání firma podporuje svým dárcovským fondem každoročně částkou až 300 000 korun.  

„Dvacet tisíc pro liberecké studenty, kteří zkonstruovali formuli, je další z našich kroků na podporu technického vzdělávání. Dnes se českému průmyslu daří dobře. Ale pokud mu budou i dál chybět mladí technici, nemůžeme už do budoucna s dobrými časy příliš počítat. Proto se snažíme technické vzdělávání podporovat,“  řekl generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý. Firma například poskytuje vysokoškolským studentům technických směrů stipendia nebo pořádá soutěž Technowizz pro talentované studenty středních škol.

Podporu AGC Automotive Czech využil tým studentů Technické univerzity v Liberci na stavbu miniformule pojmenované Eliška. Tu oficiálně představili v červnu v Liberci. V pátek 4. a v sobotu 5. srpna porovnají její kvality na závodech studentských formulí  The Most Formula Student na autodromu v Mostě s formulemi univerzitních týmů z celého světa. The Most Formula Student  jsou mezinárodní závody formulí sestrojených studenty univerzit. Letos se čeká účast více než 800 studentů a jejich doprovodu. Zadáním soutěže Formula Student je vývoj vozu formulového typu pro neprofesionálního závodníka. Týmy nesoutěží pouze na trati, ale také před odbornými komisemi, které prověřují jejich vozy z hlediska technické vyspělosti, ceny i prodejního potenciálu.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*