AGC Automotive věnovalo 20 tisíc korun studentům na stavbu formule

  •  

Studenti liberecké Technické univerzity získali 20 tisíc korun na stavbu své formule Markétka. Podpořil je přední evropský výrobce autoskel, společnost AGC Automotive Czech z Chudeřic na Teplicku prostřednictvím svého dárcovského fondu.

Firma již loni podpořila mladé technicky nadané studenty při stavbě formule Eliška. Formule Markétka, kterou studenti právě dokončili, se o prázdninách zúčastní závodů v Itálii a Mostě. Technické vzdělávání AGC Automotive Czech podporuje prostřednictvím dárcovského fondu několika stovkami tisíc korun ročně.

Generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý: „Je skvělé vidět mladé vysokoškoláky, jak jsou schopni dotáhnout do konce celý projekt, od návrhu, přes stavbu, až po absolvování závodů. Po úspěšném loňském projektu formule Eliška jsme proto letos ani chvíli neváhali, když nás studenti opět požádali o podporu. Těším se opět na výsledek práce studentů i samotné závody.“

Pro AGC Automotive Czech není podpora výstavby miniformule jediným projektem na podporu studentů. Firma například poskytuje vysokoškolským studentům technických směrů stipendia nebo pořádá soutěž Technowizz pro talentované studenty středních škol.

Formule Markétka bude oficiálně představena v červnu. Následně tým v červenci absolvuje závody v italském Varanu a na přelomu července a srpna v Mostě. The Most Formula Student jsou mezinárodní závody formulí sestrojených studenty univerzit. Letos se čeká účast více než 800 studentů a jejich doprovodu. Zadáním soutěže Formula Student je vývoj vozu formulového typu pro neprofesionálního závodníka. Týmy nesoutěží pouze na trati, ale také před odbornými komisemi, které prověřují jejich vozy z hlediska technické vyspělosti, ceny i prodejního potenciálu. V loňském roce se formule Eliška týmu z Technické univerzity v Liberci umístila kolem 25. místa.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Zaměstnává zhruba 2500 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. Do tří let se chce dvojka na trhu stát největším výrobcem autoskel v Evropě.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*