AGC Automotive loni udělal rekord

  •  

Největší evropský závod na výrobu autoskel, chudeřická AGC Automotive Czech loni vyrobila 32 milionů kusů autoskel. Jde o historicky nejvyšší počet autoskel vyrobených v závodě s více než 95 letou tradicí.

Oproti roku 2015 to představuje nárůst o 3,8 procenta. „V roce 2016 jsme opět posunuli historickou hranici v počtu vyrobených autoskel. Je to především díky zahájení výroby pro několik důležitých nových projektů, ve kterých důležitou roli sehrál také náš vlastní vývoj. Šlo například o zahájení dodávek pro nové modely legendárního vozidla Mini Cooper, nové modely Volvo či Alfa Romeo. Ke konci roku jsme pak dokončili projekt a začali dodávat čelní skla pro dlouho očekávaný model Škoda Kodiaq. Díky těmto i dalším dodávkám jsme loni ještě posílili pozici důležitého dodavatele skel pro automobilový průmysl nejen v Česku, ale celé Evropě. Vždyť každé šesté auto vyrobené v Evropě je kompletně zaskleno od nás,“ řekl generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý.

Firma loni proinvestovala zhruba 160 milionů korun. Zhruba třetina sumy směřovala na rozvoj nových technologií v oblasti enkapsulačních obstřiků skel a ohýbacích technologií bočních kalených skel. „Loni jsme zahájili několik desítek nových projektů na výrobu nových typů autoskel pro evropské automobilky,“ doplnil Luděk Steklý.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Zaměstnává na 2700 lidí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*