AGC a Obeikan Glass se hodlají spojit s cílem vyrábět a distribuovat sklo na Středním východě

Předseda představenstva AGC Flat Glass Czech Pavel Šedlbauer. Foto: Luboš Hostek
  •  

Společnost AGC Glass Europe podepsala se sklářskou společností Obeikan Glass Company ze Saudské Arábie dohodu o záměru založit společný podnik v segmentu skel s povlaky s protisluneční ochranou. Linka na zpracování skla bude postavena v saúdskoarabském Yanbu, kde již Obeikan Glass provozuje největší závod na výrobu floatového skla v Golfském zálivu. Zařízení by mělo být uvedeno do provozu začátkem roku 2016.

Trh se sklem pro stavebnictví na Středním Východě zaznamenal v posledních letech roční nárůst řádově o 4 %. Vzestup poptávky se týká zejména skel s protisluneční ochranou, která jsou schopna odfiltrovat sluneční záření a výrazně zlepšit energetické parametry budov. Vykazují vyšší míru růstu než je tomu na stavebním trhu, a tak i poptávka po sklech s vyšší užitnou hodnotou pro stavebnictví slibuje v dané oblasti trvalý vzestup. „Umístění výroby floatového skla ve stejném závodě společně s nanášením povlaků na konci linky umožňuje zároveň optimalizovat kontrolu kvality a nákladů souvisejících s výrobou a logistikou, jakož i vygenerovat vyšší marže,“ tvrdí ostatně Abdallah Obeikan, CEO Obeikan Investment Group.

 Technologická vyspělost společnosti AGC Glass Europe v procesu nanášení nízkoemisivních coatingů a výhodné postavení na trhu společnosti Obeikan Glass otevírají cestu k produktivní synergii při rozvoji skel s vysokou užitnou hodnotou na Středním východě. Za AGC Glass Europe, CEO společnosti Jean-François Heris vysvětluje: „Společný podnik potvrzuje nejen rozvoj naší vlastní technologie posílené nedávným spojením s německým Interpanem, ale i rozšíření naší výrobní škály nízkoemisivních coatingů, jež jsou výsledkem špičkového výzkumu.”

 Skupina AGC považuje svůj plán expanze do nově se rozvíjejících ekonomik (Second Round of Globalization) za klíčový bod strategie růstu. Skupina bude tudíž pokračovat v posílení své pozice na těchto trzích se snahou o co nejrychlejší reakci na vzrůstající poptávku v oblasti výrobků s vysokou přidanou hodnotou.

 

 

 

 

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*