6. A na Merkur perFEKT challenge

  •  

Na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) VUT v Brně proběhla 19. listopadu 2019 soutěž mladých techniků. Naši se neztratili.

S cílem umístit se na prvních 3 místech v soutěži Merkur perFEKT challenge, spočívající ve stavbě rozličných zařízení ze stavebnice Merkur, konající se na vysokém učení technickém, a dostat opuštěné přijímací zkoušky na onu vysokou školu jsme se vydali ve 4 člennem týmu pod vedením Daniela Kamila Merkera a záštitou pana učitele Doboše do Brna. Již v první polovině cesty vlakem na místo nas potkala za Ústím nepříjemná situace, ukradli nám proud. Tudíž jsme nestihli navazující spoj v Kolíně a museli jsme přes hodinu čekat na další vlak. Jak znepokojující.

Nevadí, jeli jsme tedy dalším spojem a dorazili jsme na místo kolem 9 hodiny večerní. Následně jsme se ubytovali na koleji. Po snídani jsme vyrazili do auly pana Kalendovského, abychom se ujistili, že nás mají zapsané a potvrdili účast. Poté jsme se vydali do jednotlivých laboratoří plnit naše úkoly. My jsme stavěli nakládání automobil s volantem a pohonem zadní nápravy. Po 4 hodinách bylo hotovo. Následně jsme prošli technickou kontrolou vozidla a vydali se na závodní trať. Bylo to velice těsné, málem druhé místo, ale nakonec jsme skončili třetí. Celkovým výsledkem dne bylo úspěšné umístění na 3. místě, získání medaile a diplomu, který nám slouží také jako potvrzení odpuštěných přijímacích zkoušek.

Gymnázium Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*