Příběh Elvíry a Mustafy se rozehraje v Krušnohorském divadle

  •  

Užijte si v Krušnohorském divadle komickou operu o dvou dějstvích – Italku v Alžíru. Těšit se na ní můžete 20. a 26. července od 19:00 hodin. Vstupné je od 70 do 150 korun.

Děj představení se odehrává kolem roku 1810 v Alžíru. V prvním dějství je Mustafa znuděn poslušností své ženy Elvíry. Dozvídá se, že do Alžíru právě dorazila Italka Isabella, kterou chce z ískat. Pověřuje proto svého otroka Lindora, aby Elvíru odvezl na lodi pryč, a za splnění tohoto rozkazu mu slibuje svobodu. Netuší však, že Isabella přijela do Alžíru hledat svého snoubence odvlečeného kdysi do otroctví, a tím snoubencem je právě Lindoro. Isabelle se s ním podaří setkat a společně vymyslí plán, jak Mustafovi uniknout.

V druhém dějství Isabela přiměje Mustafu sehrát scénu podle údajného italského svatebního zvyku, při které je naoko urážen a ohrožován všemi svými italskými zajatci. V nastalém zmatku Isabella s Lindorem i svým průvodcem Taddeem utečou na loď a všichni tak Mustafovi uniknou. Tomu nezbývá, než se usmířit se svou manželkou Elvírou.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*